Strona główna

  Regulamin projektu

  Etapy Projektu - Instrukcja

  Rejestracja uczestników
  Mapa Wielkopolski
  Konkurs wiedzy o Wielkopolsce
  Galeria
  Rabaty dla uczestników
  Wycieczki po Wielkopolsce
  Sponsorzy i partnerzy
  Rekomendacje
  Tu kupisz "Paszport"
  Oferta sprzedaży hurtowej
 
Logowanie
Paszport:
Hasło:
  
    
ETAPY PROJEKTU - INSTRUKCJA

Witaj nowy Uczestniku Projektu "Paszport Wielkopolanina"!
Nie wszyscy lubią długie regulaminy, napisane urzędową "chińszczyzną", ale bez tego nie obędzie się żadne poważne przedsięwzięcie. Żeby ułatwić Tobie zrozumienie zasad naszego Projektu, poprowadzimy Cię tutaj krok po kroku. Zobaczysz, jak łatwe to będzie po przeczytaniu naszej niedługiej i prostej instrukcji. Zatem:

Krok 1: Zakup książeczkę "Paszport Wielkopolanina". Skoro tu trafiłeś, to pewnie już ją masz. Jeśli nie masz - poszukaj jej w jednym  naszych punktów sprzedaży, podanych poniżej lub zamów drogą pocztową u nas na zasadach, które podane są w ofercie sprzedaży (to tu: http://www.kultour.pl/paszport/?ts=sprzedaz ).

Krok 2: Wpisz swoje dane osobowe do książeczki paszportowej, wklej do niej swoje zdjęcie. Uważaj, byś był podobny do siebie (zatem zdjęcie z przedszkola może nie spełnić swojej roli :-)

Krok 3: Rejestracja w Internecie: Wypełnij formularz, który znajduje się pod adresem:  http://www.kultour.pl/paszport/?ts=rejestr . Otrzymujemy wtedy informację o Tobie, pod Twoim numerem Paszportu już nikt inny nie będzie mógł się do nas zgłosić. System potwierdzi Ci, że Twoje zgłoszenie zostało wysłane. Jesteś odtąd w naszej projektowej bazie danych (oczywiście w bazie zawierającej tylko te podstawowe dane i tylko do naszej wiadomości. Żadnego spamu z tego powodu nie będzie!).

Krok 4: Teraz podróżuj i zwiedzaj! Oglądaj zaproponowane Ci w książeczce paszportowej miejsca, ciesz się pięknem Wielkopolski, poznawaj tajemnice jej wyjątkowych miejsc. Nie zapomnij przy tym wziąć Twojego Paszportu i w każdym z obiektów proś o pieczątkę na odpowiedniej stronie tego dokumentu: tam, gdzie znajduje się opis danego obiektu. Personel tych obiektów jest uprzedzony o naszym Projekcie i chętnie potwierdzi Twój pobyt. Gdyby z jakichś powodów nie było to możliwe (np. pobyt w Licheniu podczas święta, gdy wszystkie biura są zamknięte), możesz poprosić o pieczątkę w sklepie z pamiątkami, na stacji benzynowej itd. Ważne, by miejscowość się zgadzała. W wyjątkowych sytuacjach (pamiętaj, wyjątek to nie reguła!) takie potwierdzenie pobytu będzie uznane. Nie zapomnij przy tym korzystać z rabatów i zniżek, uzyskiwanych za okazaniem Paszportu. Ich aktualna listę możesz sprawdzić tu: http://www.kultour.pl/paszport/?ts=rabaty

(Jeśli nie lubisz podróżować sam, możesz skrzyknąć grupę innych ochotników i chcesz korzystać ze zorganizowanej formy wycieczki do obiektów naszego Projektu, zgłoś to do nas pod adres: biuro@kultour.pl , wtedy skontaktujemy się z Tobą i zorganizujemy wam tę wycieczkę. Listę wycieczek gotowych "od zaraz" prezentujemy pod adresem: http://www.kultour.pl/paszport/?ts=wycieczki . Weźmiemy na siebie całą organizację, wstępy, dostarczymy Wam transport  i profesjonalnego, ciekawego przewodnika, a Wy będziecie wypełniać swoje Paszporty pieczątkami:-) i to kilkoma w ciągu jednego dnia!)

Krok 5: Ten punkt nie jest obowiązkowy, ale baaaardzo zalecany: Dziel się  nami swoimi wrażeniami! Zaloguj się na Forum dyskusyjne pod adresem http://www.kultour.pl/paszport/?ts=forum , podając (to konieczne!) jako login twój numer paszportu, zaś Twoje imię lub nick w dodatkowych informacjach. Zakładaj nowe wątki, publikuj Twoje wspomnienia z wycieczek, opisy miejsc, spotkań, udzielaj rad lub pytaj o nie. Z tych opisów, wspomnień (a może artykułów i felietonów) chcemy po zakończeniu Projektu zrobić książkową publikację, której w ten sposób będziesz Współautorem (!).  Na Galerii Zdjęć (pod adresem  http://www.kultour.pl/galeria/ , login to także numer Twojego Paszportu) możesz założyć swoje konto i pokazywać innym zdjęcia, które zrobiłeś podczas wycieczek. Oczywiście prosimy, by były to tylko zdjęcia z Wielkopolski i miały charakter turystyczny. Być może któreś z nich zostanie nagrodzone albo użyte (za Twoją zgodą) w jednej z naszych publikacji.

Krok 6: Po zakończeniu zwiedzania, gdy już będziesz miał/a wszystkie potwierdzenia Twojego pobytu w poszczególnych miejscach i obiektach, przedstaw Twój Paszport do weryfikacji w jednym z Punktów Weryfikacji Projektu (ich adresy zamieszczone są niżej). Pokażesz Twoją książeczkę, pracownik Punktu sprawdzi potwierdzenia, dostaniesz do Twojego Paszportu  ostatnią pieczątkę, datę i podpis - będzie to moment formalnego ukończenia Przez Ciebie części turystycznej  Projektu. Pracownik Punktu Weryfikacji powiadomi nas o zakończeniu przez Ciebie zwiedzania droga mailową. Dostaniesz od nas tą sama drogą hasło do konkursu na temat Wielkopolski.

Krok 7: Zaloguj się na stronie www Projektu pod adresem http://www.kultour.pl/paszport/?ts=konkurs , podając Twój numer Paszportu jako login i następnie otrzymane hasło. Od momentu zalogowania będziesz miał 60 minut na odpowiedź na 50 pytań, dotyczących naszego regionu, a przede wszystkim miejsc, które zwiedziłeś. Powodzenia i bądź najlepszy! 

Krok 8: Jeśli osiągniesz więcej niż 80%  możliwych do uzyskania punktów, system zamelduje nam o Twoim sukcesie i otrzymasz od nas droga mailową plik PDF z pięknym Dyplomem Świadomego Wielkopolanina, wystawionym na Twoje nazwisko. Będziesz mógł go sobie wydrukować i pokazać Przyjaciołom, a nawet oprawić w ramki i powiesić nad łóżkiem :-) Twoje nazwisko powędruje na nasz Hall of Fame :-) czyli Listę Świadomych Wielkopolan, która będzie już na zawsze wszem i wobec  poświadczała Twoje umiłowanie ziemi rodzinnej i solidną wiedze o niej. 

( Jeśli Twoja liczba punktów nie będzie tak imponująca, dostaniesz od nas i będziesz mógł sobie wydrukować Potwierdzenie Udziału w Projekcie, może także sprawi ci ono za kilka lat trochę przyjemności i parę miłych wspomnień, gdy je wyciągniesz z szuflady?)

Krok 9: Dotyczy on Ciebie, jeśli masz trochę szczęścia :-)  Raz do roku między osobami, które w ciągu danego roku ukończą Projekt i wezmą udział w konkursie, będą rozlosowane nagrody rzeczowe w postaci sprzętu turystycznego, książek o tematyce związanej z Wielkopolską lub turystyką oraz wydawnictw multimedialnych o tej samej tematyce. Jeśli wygrasz jedną z nagród, zawiadomimy Cię o tym droga mailową, poprosimy o adres i przyślemy Ci ja do domu, a na stronie www konkursu ogłosimy, że byłeś jednym ze szczęśliwców. Nagroda nie minie także (i tu bez losowania) tego uczestnika, który napisze najciekawszy reportaż z wycieczki tego, który  zamieści najlepsze zdjęcie. Wyboru dokona w tym przypadku nasze "MiniJury", czyli pracownicy Biura Podróży KulTour.pl.

(Krok 8 będzie formalnym zakończeniem Twojego udziału w Projekcie, jednak możesz nadal uczestniczyć w forum dyskusyjnym i zamieszczać Twoje zdjęcia w Galerii fotografii.)


Już po wszystkim. Jeśli dobrnąłeś do tego miejsca, to jesteśmy przekonani, że teraz już wiesz, co robić z Twoim "Paszportem Wielkopolanina", szczególnie w wolne, pogodne dni :-)

Do zobaczenia gdzieś na szlaku! Albo w Internecie, na tej stronie! 

Twoi Partnerzy w Turystyce
KulTour.pl


Punkty Weryfikacji Projektu: 

(tu można składać okazywać wypełnione Paszporty do sprawdzenia i zakończenia części turystycznej Projektu)

Poznań:

Centrum Informacji Miejskiej - ul. Ratajczaka 44

Informacja Turystyczna - Stary Rynek 59/60

Gniezno:

Muzeum Początków Państwa Polskiego - ul. Kostrzewskiego 1

Kalisz:

Muzeum Okręgowe, ul. Kościuszki 12

Wolsztyn:

Gminne Centrum Informacji  - ul. Roberta Kocha 12
 
  © 2007-2012 KulTour.pl